Низка найбільших мереж автозаправних комплексів знизили ціни на пальне на 0,2-1 гривню за літр.

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус.

За його словами, ціни знизилися на 8-ми найбільших мережах автозаправних комплексів. За 2-3 липня це зниження склало близько 1 гривні, проте надалі ціни можуть впасти ще більше.

«Думаю, є ще певний потенціал для зниження. Також розуміємо, коли як мінімум 8 великих мереж знизили ціни, то доведеться знизити і усім іншим», — повідомив Герус.

Напередодні він закликав мережі АЗС знизити ціни на пальне, адже на гуртовому ринку ці ціни за останні 2 місяці впали на 18%. До цього ціни зростали, зокрема через ажіотаж, спричинений забороною Росії експортувати бензин та нафтопродукти до України, а також обмеженими поставками пального з Білорусі.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: