Половина з топ-20 найбільших компаній, що займаються оптовою торгівлею в Україні пов’язані з офшорними зонами.

Такі дані наводить YouControl.

Там проаналізували найбільших оптових торговців в Україні та їхні взаємовідносини з іншими компаніями, зокрема іноземними.

«Половина з топ-20 оптових торговців України причетна до «офшорів» через власників чи бенефіціарів. «Улюбленою» їхньою низькоподатковою юрисдикцією став Кіпр — з ним пов’язані п’ять компаній, три — мають зв’язки зі Швейцарією, а дві — з Оманом», — йдеться у дослідженні.

У YouControl зазначають, що на оптову торгівлю припадає близько 13,2% ВВП України. Річна виручка деяких з найбільших компаній, що займаються оптовою торгівлею, перевищує ВВП Белізу чи Центральної африканської республіки.

«Із ТОП-20 компаній п’ять торгують паливом, чотири зерном, три мають КВЕД «Неспеціалізована оптова торгівля», три продають тютюнові вироби, по дві — метал та фармацевтичні товари і одна займається м’ясом», — повідомляють у YouControl.

Нагадаємо, що відповідно до результатів дослідження Центру соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine, найбільше коштів державний бюджет недоотримує через застосування схем з офшорами та контрабанду.

23 липня 2018 року Україна підписала багатосторонню конвенцію з ухилення від виведення коштів в офшори.

Поділитись: