США повернули частину викупу, який Colonial Pipeline заплатила хакерам. Але через падіння біткоїна він вартує ще менше

Влада Сполучених Штатів змогла повернути 63,7 біткоїна, які найбільший американський оператор нафти Colonial Pipeline заплатив унаслідок кібератаки як викуп. Зараз вартість цих біткоїнів становить 2,3 мільйона доларів — майже вдвічі менше від загальної вартості викупу.
Про це 7 червня повідомили Міністерство юстиції США та Федеральне бюро розслідувань.
Як пояснив на брифінгу заступник директора ФБР Пол Ебет, відомство займалося розслідуванням діяльності пов’язаного з Росією хакерського угруповання DarkSide, яке стоїть за кібератакою на Colonial Pipeline, ще з 2020 року.
ФБР вдалося отримати доступ до віртуального цифрового гаманця, на який хакери просили перераховувати їм викуп. З цього гаманця правоохоронцям вдалося «конфіскувати кошти, сплачені жертвою кібератаки, не давши DarkSide ними скористатися».
Загальна сума сплаченого Colonial Pipeline викупу в доларовому еквіваленті становила 4,4 мільйона доларів. Повернені 63,7 біткоїна — це більшість сплаченої компанією криптовалюти, але через падіння курсу вони зараз коштують трохи більше ніж половина — 2,3 мільйона доларів.
Виконавчий директор Colonial Pipeline Джозеф Блант у заяві з нагоди повернення частини викупу подякував ФБР за «швидку роботу та професіоналізм».
Кібератака на Colonial Pipeline
7 травня компанія дізналася про кібератаку, внаслідок якої змушена була тимчасово зупинити всі трубопроводи та вивести деякі системи з мережі. Інцидент вплинув на роботу й ІТ-систем компанії. Трубопровід компанії на 45% забезпечує дизелем, бензином та реактивним паливом приблизно 18 штатів Східного узбережжя США.
У ФБР підтвердили, що до зламу причетне хакерське угруповання DarkSide. CNN із посиланням на джерело писало, що DarkSide, імовірно, походить із Росії. Угруповання заявляло, що здійснило атаку заради грошей, а не з політичною метою. Американська влада також не підтверджувала пряму причетність Кремля до кібератаки.
На тлі зламу Colonial Pipeline, а також низки інших кібератак упродовж останніх місяців, у чому американська влада підозрює російський слід, Байден підписав указ про посилення кібербезпеки США.
20 травня виконавчий директор Colonial Pipeline Джозеф Блант підтвердив, що компанія виплатила хакерам 4,4 мільйона доларів викупу в біткоїнах в обмін на програму з дешифрування даних. Вона й допомогла відновити роботу оператора.
- Поділитися: