Літак HyFlyer
Фото:

ZeroAvia

Компанія ZeroAvia здійснила перший випробувальний політ свого воднево-електричного літака HyFlyer. Це найбільший у світі літак, що працює на водні, кажуть у компанії.

Про це йдеться у прес-релізі ZeroAvia.

HyFlyer створений на базі шестимісного літака Piper M350, як стверджує компанія, на сьогодні це найбільше у світі повітряне судно, що отримує енергію з водню. У модифікованій версії замість крісел у салоні встановили три баки зі зрідженим воднем, які подають його у паливні комірки. Також літак має акумулятор.

Американська фірма ZeroAvia заснована в Каліфорнії. Перший політ відбувся у науково-дослідному центрі в Кренфілді, Англія.

Пілоту вдалося успішно злетіти, подолати запланований маршрут та посадити HyFlyer без будь-яких проблем.

До кінця року компанія планує здійснити тривалий випробувальний політ на Оркнейських островах у Шотландії — літак має подолати близько 400 кілометрів.

Перехід на «нульові» викиди

Поступово авіаційні компанії та країни докладають все більше зусиль для створення літаків на паливі, що не забруднює атмосферу. Найбільш розповсюдженими є електричні судна, однак дехто вважає водень перспективним авіаційним паливом.

Проблема із цим елементом у тому, що водневі системи складніші, а сам водень важко зберігати.

Однак, наприклад, європейський концерн Airbus ці проблеми не відлякують — він представив три концепти першого у світі пасажирського лайнера, який працюватиме на водні і не забруднюватиме природу викидами.

Поділитись: