Південний пік гори Кебнекайсе у Швеції втратив статус найвищого в країні через танення льодовика на вершині.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на професора географії Стокгольмського університету Гунхільду Нініс Росквіст.

Причиною вона називає глобальне потепління.

«Це дійсно знак. Очевидний, чіткий сигнал для всіх громадян Швеції, що світ змінюється», — каже Росквіст.

На горі Кебнекайсе є два піки — південний і північний. Під час перших вимірів у 1880 роках південний пік був вище північного, а цієї осені виміри показали зворотну ситуацію. З 1960-х років північний пік став нижче на 24 метра, найбільш сильне танення льоду на ньому випало на останні 20 років.

Найспекотнішими місяцями за всю історію спостережень у Швеції були травень і червень 2018 року. Тоді температура піднялася більш ніж на 10 градусів вище норми. Цього року максимальні температури зафіксовані в липні на крайній півночі країни — понад 26 градусів.

Нагадаємо, разом із крижаним покривом Гренландії, льодовики Антарктиди становлять близько 99% прісної води на Землі, яка зберігається в льодах, розміром до трьох кілометрів. Але через парниковий ефект вода в світовому океані нагрівається, змушуючи льодовики танути набагато швидше.

Згідно зі звітом американського урядового космічного агентства NASA та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), 2018 рік став четвертим найтеплішим роком за всю історію метеорологічних спостережень.

Поділитись: