«Намагаємося заробляти на життя»: у Південній Кореї тисячі робітників вийшли на протести у костюмах з «Гри в кальмара»

Члени конфедерації профспілок у масках і костюмах, натхненних серіалом Netflix «Гра в кальмара», вигукують гасла під час мітингу з вимогою гарантії роботи в Сеулі, Південна Корея, 20 жовтня 2021 року
Члени конфедерації профспілок у масках і костюмах, натхненних серіалом Netflix «Гра в кальмара», вигукують гасла під час мітингу з вимогою гарантії роботи в Сеулі, Південна Корея, 20 жовтня 2021 рокуAP Photo / Ahn Young-joon

Приблизно 80 тисяч членів профспілок Південної Кореї зібралися 20 жовтня у 13 різних містах на страйки з вимогою поліпшити права працівників. Більшість людей були одягнені в костюми з серіалу «Гра в кальмара».

Про це пише Insider.

У столиці Південної Кореї Сеулі на протести вийшли 27 тисяч людей. що спонукало місцеву владу розмістити вулицями приблизно 12 тисяч правоохоронців.

Як повідомила у Twitter очільниця корейського бюро Channel News Asia Лім Юн Сук, деякі працівники профспілок кажуть, що вони, як і персонажі серіалу «Гра в кальмара», намагаються заробляти на життя.

Деякі сцени серіалу було дуже важко дивитися, сказав у коментарі ABC News Лі Чан-кин. Він — колишній працівник південнокорейської компанії SsangYong Motors, яка звільнила тисячі співробітників під час подання заяви про захист від банкрутства у 2009 році.

«У "Грі в кальмара" ви бачите персонажів, які намагаються вижити після звільнення на роботі, володіють забігайлівками, де подають смажену курку, або працюють водіями. Це нагадало мені моїх співробітників, які померли», — сказав Лі Чанг-кеун.

Протест відбувся на тлі введення в Південній Кореї суворих обмежувальних заходів через поширення COVID-19, пише Reuters. Зокрема в країні дозволено збиратися групами до восьми людей, якщо до неї входять четверо повністю щеплених громадян.

Президент Південої Кореї Мун Чже Ін також закликав членів профспілок не протестувати, щоб запобігти поширенню коронавірусу.

Більше про серіал

«Гра в кальмара» посідає перше місце за популярністю на стримінговій платформі Netflix у майже 100 країнах, зокрема і в Україні. Загалом за чотири тижні серіал подивилися 111 мільйонів користувачів.

Цей серіал порівнюють з іншою південнокорейською драмою «Паразити», і недарма. В основі обох сюжетів — соціальна нерівність між бідними та багатими.

У «Грі в кальмара» головний герой 40-річний Сонґ Джі-гун безнадійно застряг у боргах. Йому доводиться просити у своєї старенької матері гроші на подарунок дочці на день народження. І за декілька годин він успішно програє ці гроші на кінних перегонах. А потім намагається втекти від мафії, котрій заборгував.

Фінансове становище героя плачевне. Тому коли йому пропонують шанс виграти велику суму грошей, він погоджується, геть не розуміючи, на що саме. Від цієї миті він стає гравцем під номером 456.

Опиняється в кімнаті разом з іншими 455 людьми. В кожного з них свою історія, та всіх об’єднує факт скрути. Правила гри, в якій вони беруть участь, прості: пройти шість випробувань і виграти величезний грошовий приз. Хто не справляється, помирає.