Напад на «Схеми»: посадовці «Укрексімбанку» уникають отримання підозр — прокуратура
Посадовці «Укрексімбанку», на яких відкрили справу через перешкоджання роботі знімальній групі програми «Схеми», уникають отримання підозр. Один із них перед зустріччю з правоохоронцями покинув банк через запасний вихід.
Про це розповіла речниця столичної прокуратури Надія Максимець, цитує «Укрінформ».
Максимець зазначила, що коли правоохоронці прибули в банк для вручення підозр, адміністрація установи кілька годин не могла повідомити, де перебувають фігуранти.
Речниця розповіла, що правоохоронці залишили повідомлення про підозри адміністрації банку та наразі намагаються знайти фігурантів для вручення підозр особисто.
За словами Максимець, один із цих працівників банку склав повноваження. Схоже, що йдеться про голову правління Євгена Мецгера, який раніше написав відповідну заяву. Натомість другий фігурант уже написав заяву про звільнення. За даними джерел УП, ідеться про директора департаменту інформаційної політики Володимира Пікалова, який теж фігурує на плівках «Схем».
«Особа, яка написала заяву про звільнення, начебто перебувала у приміщенні банку, однак згодом стало відомо, що вона без попередження покинула банк через інший вихід. Вони залишаються незвільненими та мають перебувати на робочому місці», — розповіла Максимець.
Що передувало?
4 жовтня журналісти-розслідувачі програми «Схеми» заявили про напад на знімальну групу у кабінеті голови правління державного «Укрексімбанку» Євгена Мецгера під час запису інтерв'ю з ним. Інцидент записали на аудіо. А відео співробітники банку видалили, коли забрали в оператора камеру.
Наступного дня «Укрексімбанк» заявив, що журналістам ніхто не перешкоджав. Натомість знімальну групу «Схем» звинуватили в намаганні отримати банківську таємницю, що є порушенням закону, і порушенні журналістської етики: мовляв, журналіст записував розмову, яка була начебто «не під запис», і ставив неузгоджені питання.
Окремо в банку переконували, що після цього журналіст з оператором «без будь-якого перешкоджання залишили приміщення банку з усією записувальною та освітлювальною технікою».
Опубліковане «Схемами» відео це спростовує. Фахівці відновили відео, зняте журналістами в «Укрексімбанку» і видалене його працівниками. На ньому видно момент нападу і відбирання техніки.
Поліція відкрила за фактом перешкоджання журналістам кримінальне провадження. Як уточнили згодом у МВС, за частиною 3 статті 171 ККУ. Вона передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
- Поділитися: