У четвертому кварталі 2018 року більшість українських банків запровадила більш суворі вимоги до бізнесу для отримання кредитів. Зміна вимог у бік ускладнення процесу залучення коштів відбулась вперше з 2015 року.

Водночас зазначається, що вимоги до позичальників-громадян залишилися незмінними або підвищилися незначним чином.

Про це повідомили топ-менеджери 61 найбільших українських банків, на які припадає 96% банківської системи України в опитуванні Національного банку.

«У четвертому кварталі банки підвищили стандарти схвалення заявок на всі види кредитів бізнесу. Насамперед йдеться про кредити великим підприємствам та довгострокові позики. Причина – погіршення очікувань, насамперед курсових та економічного розвитку», — йдеться у дослідженні Нацбанку.

Зазначається, що провідні банки України на початку 2019 року планують дещо послабити вимоги щодо отримання кредиту для бізнесу — як великого, так і малого.

Крім цього, банки планують збільшити обсяги кредитування економіки та залучення депозитів у населення. Про такі плани повідомила більшість банківських установ.

Раніше повідомлялось, що український бізнес очікує зростання курсу долара у 2019 році до 30 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Водночас за підсумками 2018 року обсяги банківських депозитів українців зросли на 10%.

Зазначимо, що наприкінці 2018 року у Нацбанку повідомили про зростання валютних заощаджень населення. Водночас, обсяг гривневих депозитів навпаки скорочувався.

Поділитись: