«Народний супутник» допоміг поцілити в судна росії в Севастопольській бухті — ГУР

Супутник ICEYE, який купили за гроші, зібрані українцями на «байрактари», допоміг військовим поцілити в судна росії в Севастопольській бухті 13 вересня.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України.

Розвідники зазначають, що упродовж цього року «Народний супутник» приніс безліч користі в боротьбі за свободу. Його можливості дозволяють військовим щодня отримувати критично важливі для бойових операцій розвідувальні дані та спалювати російську техніку.

ГУР подякувало усім громадянам та волонтерам, які долучились до збору, зокрема фонду Сергія Притули та блогеру Ігорю Лаченкову.

«Цей вияв підтримки та віри у спільну мету залишиться в нашій славній історії! "Народний супутник" продовжує працювати в інтересах військової розвідки та українського народу», — зазначили в ГУР.

Більше про атаку

У Міноборони росії заявили, що вночі проти 13 вересня українські військові вдарили ракетами по судноремонтному заводу імені Серго Орджонікідзе (відомому як «Севморзавод») в окупованому Севастополі, пошкодивши два кораблі.

Українська розвідка підтвердила в коментарі hromadske інформацію про ураження в Севастополі двох російських суден: великого десантного корабля та підводного човна.

Сили спецоперацій ЗСУ розповіли, що отримали інформацію з декількох джерел про ймовірне розташування великого десантного корабля «Минск» і дизель-електричного підводного човна «Ростов-на-Дону» на одному з судноремонтних підприємств у Севастополі.

Для ідентифікації цілей, наведення та коригування вогню, а також розвідки на оперативній глибині залучили операторів ССО. На човнах група підійшла до безпечного місця й дісталася берега завдяки підводним засобам.

Під час ураження кораблів група коригувала вогонь і підтверджувала знищення цілей. Після цього українські бійці успішно здійснили ексфільтрацію — тобто покинули вороже середовище, перемістившись у безпечне місце.

Що за «Народний супутник»?

Минулого року «Благодійний фонд Сергія Притули» оголосив про покупку супутника для потреб ЗСУ. Проєкт реалізували за гроші, зібрані українцями на «байрактари»: їх не витратили, бо турецька компанія передала ці безпілотники безплатно.

Речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у коментарі нам пояснив, що до цього Україна активно обмінювалася різною інформацією з партнерами, зокрема і супутниковими даними. Але доступ до супутника посилить спроможності розвідки.