NASA відправило на МКС понад 100 дитинчат кальмарів. На них досліджуватимуть вплив мікрогравітації на живі організми

Дитинчата кальмарів-сепіолідів, яких 3 червня відправили на Міжнародну космічну станцію
Дитинчата кальмарів-сепіолідів, яких 3 червня відправили на Міжнародну космічну станціюJamie S. Foster/NASA

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) відправило на Міжнародну космічну станцію 128 дитинчат кальмарів—сепіолідів і понад п’ять тисяч мікроорганізмів тихоходів. Науковці за допомогою тварин вивчатимуть, як на живі організми впливають умови перебування в космосі.

Запуск у прямому етері транслювали на YouTube-каналі NASA. Він стався 3 червня о 20:29 за Києвом.

Це вже двадцять друга місія аерокосмічного агентства США з постачання на МКС вантажу для наукових досліджень. Уже вдруге його доставляла ракета Falcon 9, розроблена компанією Ілона Маска Space X.

У NASA пояснюють, що кальмари мають імунну систему, подібну до людської. Експерименти над ними в умовах МКС можуть допомогти в пошуку засобів захисту здоров’я людей від впливу довготривалих космічних польотів.

«Тварини, і люди зокрема, залежать від мікробів у їхньому організмі, які підтримують травну й імунну системи в здоровому стані. Ми не повністю розуміємо, як космічні польоти впливають на корисну взаємодію між ними», — пояснюють у NASA.

Стосовно ж тихоходів, вони відомі пристосуванням до найбільш жорстких умов середовища. Науковці хочуть зрозуміти, як ці тварини виживають в умовах мікрогравітації і чи можна це якось застосувати щодо астронавтів.

Доставлений Falcon 9 вантаж допоможе здійснити низку інших експериментів на МКС — зокрема, астронавти перевірять можливість управління роботизованою рукою за допомогою віртуальної реальності й можливість виробництва міцної бавовни з використанням якнайменшої кількості води й пестицидів.

Окрім вантажів, SpaceX має доправити на Міжнародну космічну станцію і наступну, 68-му пілотовану експедицію. Вона складатиметься з чотирьох астронавтів на чолі з італійкою Самантою Кристофоретті, яка стане першою жінкою з Європи, що очолить місію на МКС.