До 2050 року населення нашої планети може зрости до 9,7 мільярдів людей, а до кінця 2100 року на Землі житиме близько 11 мільярдів людей.

Про це йдеться у звіті Комісії ООН з народонаселення та розвитку.

На сьогодні на планеті живе 7,7 мільярдів людей.

«Подальше зростання чисельності населення світу й очікуване підвищення добробуту людей створять додаткове навантаження на природні ресурси й екосистеми» — наголосили у звіті.

Фото:

ООН

Крім збільшення чисельності населення, також відзначають його «старіння», тобто щороку збільшується частка літніх людей (старших 65 років).

За прогнозами, до 2050 року частка літніх людей становитиме 28% у Європі та 23% у Північній Америці, зараз це 19% та 16% відповідно. Водночас прогнозують збільшення тривалості життя із 72,3 років (2019) до 73,4 (2030).

«Чисельність населення збільшується в результаті сукупного впливу збереження високої народжуваності в деяких районах світу, наявності великої кількості жінок дітородного віку через високу народжуваність останніми роками (що створює демографічний стимул зростання населення) і зниження смертності. Ці тенденції істотно розрізняються між регіонами та країнами», — пояснили у звіті.

​Крім того, в ООН вважають, що приріст супроводжує його урбанізацією та зниженням рівня смертності серед дітей.

Раніше фонд «Населення Землі» повідомляв, що населення світу за рік зросло на 83 мільйони.


Поділитись: