Суд не поновлював Романа Насірова на посаді очільника Державної фіскальної служби, бо той відмовився від такої вимоги.

Про це повідомили у прес-службі Шостого апеляційного адміністративного суду Києва.

У суді наголосили, що ухвалою від 17 лютого 2020-го прийнято відмову Насірова від позовних вимог щодо відновлення його на посади глави ДФС. Також рішення попередньої інстанції щодо поновлення його на посаді визнано нечинним.

У суді пояснили, що своїм останнім рішенням вони залишили в силі тільки частину, яка визнає протиправним та скасовує розпорядження Кабміну про звільнення Насірова.

Тобто, апеляційна інстанція підтвердила незаконність звільнення Насірова, але поновлювати його на посаді не будуть. Й поновлювати немає де, бо ДФС реорганізували.

Насірова відсторонили від посади керівника ДФС на початку березня 2017 року, одразу після того, як детективи НАБУ затримали його та взяли під варту із заставою у 100 млн гривень. Тоді дружина внесла за нього заставу.

Водночас звільнили Насірова лише через рік: 31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив ексчиновника через те, що він має громадянство Великої Британії, що заборонено законом при виконанні обов'язків глави ДФС.

У листопаді 2017 року Насірову вручили обвинувальний акт. За версією слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на 2 мільярди гривень, вважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

11 грудня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва поновив його на посаді і наказав виплатити йому компенсацію 184 тисячі гривень.

18 грудня 2018 року Кабінет міністрів постановив реорганізувати Державну фіскальну службу та утворити Державну податкову службу та Державну митну службу.

Поділитись: