Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував можливість об'єднання з Росією, зазначивши, що, попри територію РФ та її «потужність», вона не може сьогодні нав'язувати свою волю.

Лукашенко заявив, що питання об'єднання країн — це не справа його та Путіна, а справа людей.

«Ми готові йти настільки далеко в єднанні, об'єднанні наших зусиль, держав і народів, наскільки ви готові. Ми завтра можемо об'єднатися — у нас проблеми немає. Але чи готові ви, росіяни та білоруси, на це? Питання», — сказав Лукашенко, додавши, що президенти «слуги народу» та будуть виконувати волю громадян.

Президент Білорусі додав, що якщо люди не готові, то «якою б потужною та великою Росія не була, вона сьогодні не в стані нав'язувати волю комусь», а Білорусі — «це і не треба».

Також Лукашенко поділився своїми думками щодо незалежності як такої, зазначивши, що для нього це поняття відносне. Президент Росії Володимир Путін додав, що «суверенітет та належність — це близькі поняття».

«Повністю незалежних країн у світі просто немає. Сучасний світ — це свій взаємозалежності», — сказав Путін і навів приклад Європейського Союзу.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше заявив, що відтепер не називатиме Росію «братньою державою», а лише «партнером», оскільки у РФ «це поняття більше неприйнятне».

Також президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив хвилювання, що РФ хоче «включити» Білорусь у свій склад під приводом «глибокої інтеграції». У РФ пояснили, що об'єднання РФ та Білорусі зараз не на порядку денному.

Водночас у Росії заявили про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавства Росії й Білорусі. У РФ кажуть, що створення документа «допоможе покращити економічну співпрацю».

На закритій нараді президента Білорусі Олександра Лукашенка з високими чиновниками обговорювали дії країни в умовах російського тиску. Вирішили «стояти до кінця за незалежність» від Росії.

Поділитись: