В уряді планують протягом 2020 року запозичити близько 380 мільярдів гривень нових боргів, що на 58,1 мільярда гривень менше, ніж обсяг погашень державного боргу, запланований на 2020 рік.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час представлення проєкту бюджету на 2020 рік.

«Переважно, сподіваємося, що це будуть запозичення, в тому числі, від наших офіційних кредиторів (МВФ, Світовий банк та інші — ред.)», — повідомила Маркарова.

Також вона зазначила, що уряд планує продовжувати розвивати ринок внутрішньодержавних облігацій та залучати борги на внутрішньо українському ринку.

«Будемо сподіватись, що ми запозичимо трішки менше навіть, ніж нам треба буде віддати, тому що наша мета борг взяти під контроль і скорочувати відсоток боргу до ВВП максимально швидко», — додала міністерка.

Зазначимо, що уряд планує зменшити розмір державного боргу у відсотках до ВВП до 54,1% у 2020 році.

Зменшити частку державного боргу планують завдяки значним видаткам на погашення боргів. Так, у проєкті бюджету на 2020 рік передбачено видатки на державний борг України у розмірі 438,1 мільярда гривень, з яких 292,9 мільярда гривень — на погашення боргів. Ще 145,2 мільярда гривень уряд витратить на виплату відсотків за запозиченнями.

Більшу частину державного боргу у 2020 році складуть валютні виплати — 9,2 мільярда доларів.

15 вересня, у неділю, уряд вніс до Ради законопроєкт №2000 «Про державний бюджет на 2020 рік». Раніше під цим номером на сайті Ради зареєстрували законопроєкт «Про бюдлт».

У бюджеті передбачено зростання мінімальної зарплати до 4723 гривень на місяць, доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати — 1,17 трильйона гривень, дефіцит бюджету — 2,09% від ВВП.

У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури — 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду — 172,6 мільярда.

У бюджеті передбачено 438,1 мільярда гривень на виплату державних боргів — це близько 40% бюджету. При цьому частка держави в економіці має зменшитися.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.

Поділитись: