Північноатлантичний альянс (НАТО) привітав звільнення українських політв'язнів та моряків, які 7 вересня повернулися на батьківщину. Також там наголосили на важливості розслідувати збиття малайзійського Boeing рейсу MH17 у небі над Донбасом у 2014 році.

Відповідна заява розміщена на сайті Північноатлантичного альянсу.

«Ми вітаємо, що українські моряки, захоплені Росією минулого листопада, нарешті повернулися додому, як і режисер Олег Сенцов. Це — крок у правильному напрямку», — йдеться у повідомленні.

НАТО й надалі закликає Російську Федерацію виконати всі свої зобов'язання за Мінськими угодами, включаючи звільнення всіх ув'язнених, зазначається у заяві. У Північноатлантичному альянсі також наголосили на важливості розслідувати збиття малайзійського Boeing рейсу MH17 у небі над Донбасом у 2014 році. 

«Водночас залишається важливим встановити істину та притягнути до відповідальності за збиття літака MH17 відповідно до Резолюції Ради Безпеки ООН 2166», — підкреслюється в заяві НАТО.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: