УКРАЇНА

Нацбанк хоче зобов’язати банки повідомляти виконавчу службу про відкриття та закриття рахунків боржників

25 вересня, 2018 10:56
УКРАЇНА/Нацбанк хоче зобов’язати банки повідомляти виконавчу службу про відкриття та закриття рахунків боржників
Зберегти
Вигляд
Національний банку України пропонує зобов’язати комерційні банки повідомляти Державну виконавчу службу при відкритті чи закритті рахунків фізичних осіб, які мають заборгованість.

Національний банку України пропонує зобов’язати комерційні банки повідомляти Державну виконавчу службу при відкритті чи закритті рахунків фізичних осіб, які мають заборгованість.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Зокрема, відповідна ініціатива Нацбанку стала наслідком ухвалення закону України «Про електронні довірчі послуги» та закону про захист прав дитини.

Як зазначається, регулятор пропонує зобов’язати банківські установи перевіряти фізичних осіб на наявність інформації про них у єдиному реєстрі боржників. Зокрема, таким чином пропонується боротися із заборгованістю з виплати аліментів.

Наразі постанова Нацбанку перебуває на стадії обговорення, яке триватиме до 24 жовтня 2018 року. Після врахуванням всіх пропозицій, постанову остаточно затвердять.

Також раніше Нацбанк надав комерційним банкам доступ до кредитного реєстру.

Також раніше в уряді затвердили нові правила реєстрації транспортних засобів, які передбачають перевірку власника автомобіля на наявність у нього боргів, зокрема за аліментами.

Відтепер при перереєстрації транспортного засобу в органах МВС, відповідальні особи будуть перевіряти, чи перебуває власник у реєстрі боржників.

Нагадаємо, у грудні минулого року Верховна Рада ухвалила нові засоби примусового стягнення боргів за несплату аліментів

У травні 2018 року повідомлялося, що кількість боржників аліментів в Україні складає 171 337 осіб, з них близько 8% — жінки.

На Львівщині чоловік отримав умовний термін через несплату аліментів.

Наприкінці березня 2018-го майно боржників аліментів почали продавати на онлайн-аукціоні.

Також повідомлялося, що платники аліментів мають подавати щоквартальні звіти

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Новий закон про стягнення аліментів з боржників: що зміниться

Більше про:
# борги
# аліменти
Пов`язані новини