Власник туркомплексу через суд намагається вивести землю, на якій знаходиться «Буковель», з-під застави в Нацбанку, щоб не платити за боргами ПриватБанку.

Власник туркомплексу через суд намагається вивести землю, на якій знаходиться курорт «Буковель», з-під застави в Нацбанку, щоб не платити за боргами ПриватБанку.

Національний банк України оскаржить рішення Господарського суду Києва про виведення «Буковелю» з-під застави в апеляційному порядку, повідомили Громадському у прес-службі НБУ.

21 лютого Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ «Скорзонера» до Нацбанку і розірвав шість іпотечних договорів, укладених між НБУ і ТОВ «Скорзонера» в якості застави за зобов'язаннями ПриватБанку перед регулятором по кредитах рефінансування.

Предметом іпотеки за цими договорами виступало нерухоме майно, що належить позивачеві. 

У рішенні суду йдеться, що листами від 18 серпня 2017 року Національний банк України звернувся до позивача з вимогою сплатити заборгованість за кредитним договором в загальній сумі 2 660 095 431,22 грн. у тридцятиденний строк.

«У випадку невиконання цієї вимоги НБУ буде вимушений звернути стягнення на передане в іпотеку майном за Іпотечним договорами №№109, №110, №112, №113, №115, №116», — йдеться в рішенні суду.

«Проте судді дійшли висновку, що станом на 31 грудня 2016 року у рахунку ПриватБанку в НБУ було 5,644 млрд грн. «З огляду на викладене слід, що при наявності грошових коштів в ПАТ КБ ПРИВАТБАНК, зокрема, на рахунках в Національному банку України, у останнього були всі правові підстави для списання в безспірному порядку таких коштів в рахунок погашення відповідної заборгованості за Кредитним договором», — йдеться в рішенні суду.

За даними Єдиного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських об'єднань, бенефіціарами ТОВ «Скорзонера» є екс-власники ПриватБанку — Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. А за даними системи YouControl, ТОВ «Скорзонера» є засновником туристичного комплексу «Буковель».

Нацбанк 9 жовтня НБУ повідомив, що ПриватБанк має продати «1+1», «Буковель» та літаки МАУ. Раніше ПриватБанк планував улаштувати конкурс на управління курортом «Буковель».

Поділитись: