«ПриватБанк» має виставити на продаж непрофільні для себе активи: гірськолижний курорт «Буковель», будівлю телеканалу «1+1» у Києві й літаки авіакомпанії МАУ.

«Приватбанк» має виставити на продаж непрофільні для себе активи: гірськолижний курорт «Буковель», будівлю телеканалу «1+1» у Києві й літаки авіакомпанії МАУ.

Про це в ефірі «Радіо Вести» повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова, передають  «Українські Новини».

Зі слів Рожкової, у 2016 році при докапіталізації «ПриватБанк» прийняв на баланс непрофільні активи: гірськолижний курорт «Буковель», стадіон «Дніпро Арена», приміщення телеканалу «1+1», літаки, об’єкти нерухомості.

«Торік при виконанні першого етапу докапіталізації частина активів взята на баланс банку в рахунок погашення кредитної заборгованості. Серед них — «Буковель», об’єкти нерухомості і літаки МАУ», — повідомила заступниця голови НБУ.

Рожкова зазначила, що всі активи — непрофільні для банку. Він не здатний ефективно ними управляти.

Після оцінки та інвентаризації банк, швидше за все, ухвалить рішення про продаж.

«Буковель» — один із найскладніших активів, який де-факто не підпорядковується менеджменту банку. Саме тому його потрібно продавати. У банку немає ні людей, ні компетенції, щоби ним керувати», — зазначила Рожкова.

Продаж активів може бути проведений на майданчиках ProZorro або СЕТАМ.

Водночас Рожкова повідомила, що ні сама авіакомпанія МАУ, ні акції найбільшої нафтовидобувної компанії «Укрнафта» не були заставами за кредитами.

13 вересня у справі про виведення грошей з «ПриватБанку» арештували будівлю офісу «1+1»

Також суд заарештував зерновий термінал на Одещині у справі виведення коштів з «ПриватБанку».

За матеріалами суду, посадовці вивели з банку майже 19 мільярдів гривень, отриманих від НБУ в рамках рефінансування.

Раніше повідомлялося, що ГПУ розслідує виведення коштів пов’язаними з власниками «ПриватБанку» особами.

у грудні 2016 року «Приватбанк» націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію «Приватбанку» через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники «Приватбанку» вивели 16 мільярдів гривень у ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що «Приватбанк» перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

До націоналізації «Приватбанку» його бенефіціарними власниками були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: