Національний банк України скасував реєстрацію внутріншьодержавної системи розрахунків WebMoney.UA у зв'язку із санкціями РНБО.

Національний банк України скасував реєстрацію внутріншьодержавної системи розрахунків WebMoney.UA у зв'язку із санкціями РНБО.

Інформація про це міститься у прес-релізі на офіційному сайті НБУ.

Крім цього, в Нацбанку ухвалили рішення про анулювання низки інших ліцензій та дозволів, виданих українській «дочці»  електронної системи розрахунків.

Зокрема, НБУ анулювали ліцензію на переказ коштів у національній валюті, скасували реєстрацію учасників внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney, а також скасувати ліцензії компаніям, що обслуговувати діяльність цієї платіжної системи.

Рішення набуло чинності 25 травня 2018 року.

За даними НБУ, у 2017 році частка WebMoney.UA на ринку внутрішньодержавних переказів, здійснених з використанням платіжних систем, становила 0,2%, а за підсумками першого кварталу 2018 року – 0,08%. 

Нагадаємо, що 24 травня стало відомо, що рішенням Ради національної безпеки та оборони України електронна платіжна система WebMoney потрапила до переліку антиросійських санкцій.

24 травня Адміністрація президента оприлюднила оновлений перелік санкцій проти Росії. До списку потрапили 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб. Рік тому у санкційних списках України проти РФ містилось 1228 фізичних і 468 юридичних осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Медіа, Webmoney та «республіканський банк ДНР»: хто потрапив під українські санкції

Серед нових фізосіб, які потрапили до переліку, глава «Газпрому» Олексій Міллер, російські мільярдери Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Сулейман Керімов, Володимир Богданов, Віктор Вексельберг, голова правління банку ВТБ Андрій Костін.

Також до переліку антиросійських санкцій потрапила найбільша у Росії біржа, якою часто користуються українські компанії.

Поділитись: