Економіка

Нацбанк виключив PwC з реєстру через недостовірний аудит ПриватБанку

20 липня, 2017 20:34
Економіка/Нацбанк виключив PwC з реєстру через недостовірний аудит ПриватБанку
Зберегти
Вигляд
Національний банк України виключив аудиторську компанію PricewaterhouseCoopers (PwC) з реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиту банків.

Національний банк України виключив аудиторську компанію PricewaterhouseCoopers (PwC) з реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиту банків.

Як повідомляє прес-служба Нацбанку, відповідне рішення 20 липня 2017 року прийняло правління НБУ за зверненням Комітету з питань аудиту банків України.

«Підставою для прийняття такого рішення стало підтвердження PricewaterhouseCoopers недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності ПАТ КБ Приватбанк, зокрема, розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що висновки PwC не відображали реальних ризиків роботи ПриватБанку, які стали причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих витрат держави на капіталізацію.

В НБУ наголосили, що право Нацбанку на виключення з реєстру аудиторів банків передбачено статтею 7 закону «Про Національний банк України» і статтею 70 закону «Про банки і банківську діяльність».

Нагадаємо, у січні в НБУ заявили, що PricewaterhouseCoopers завищувала оцінки застав за кредитами «Приватбанку», що спричинило дефіцит коштів у банку для покриття виданих кредитів.

У червні стало відомо, що НБУ планує позбавити PwC права проводити аудит українських банків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з «Приватбанку» — розслідування. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини