За даними Національного банку України, незважаючи на економічне зростання у 2016-2017 роках, рівень безробіття в Україні також зріс. Особливо безробіття зросло серед молоді.

За даними Національного банку України, незважаючи на економічне зростання у 2016-2017 роках, рівень безробіття в Україні також зріс. Особливо безробіття зросло серед молоді.

Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

«За даними Держстату, у 2017 році кількість безробітної молоді віком 15 — 24 роки становила більш ніж 15% усього безробітного населення України та 18,9% економічно активного населення відповідного віку», — повідомляють в НБУ.

Там зазначають, що достатньо високий рівень безробіття пояснюється тим, що більшість людей до 24 років навчаються.

Водночас, у НБУ наголошують, що високий рівень безробіття серед молодих людей пояснюється ще й тим, що значна частина молодих людей у такому віці не має необхідних професійних навичок, досвіду роботи, котрі відповідають вимогам роботодавців.

«Тривале безробіття має негативні наслідки як для окремих осіб, так і для економіки в цілому через втрату людського капіталу, скорочення приватного споживання, негативний вплив на майбутній рівень заробітної плати і численні соціальні наслідки», — зазначають в Нацбанку.

Там пропонують оптимізувати центри зайнятості населення, а також удосконалити освітні програми з метою наближення знань та навичок студентів до вимог роботодавців.

Напередодні уряд зменшив обсяги державного замовлення у вищих навчальних закладах України. Зокрема, кількість бюджетних місць у вишах скоротилась на 9,6%. Також своєю постановою Кабмін зобов’язав визначати обсяги державного замовлення на спеціальності залежно від попиту на ринку праці.

Нагадаємо, що у Мінсоцполітики оприлюднили інформацію про кількість українців, які виїжджають на сезонні заробітки закордон.

Раніше в «Центрі економічних стратегій» повідомляли, що з 2001 року близько 6 мільйонів українців мігрувало закордон.

Поділитись: