На сезонні роботи закордон виїжджає близько 9 мільйонів українців, в той час як постійно живуть та працюють в інших країнах понад 3,2 мільйони громадян України.

На сезонні роботи закордон виїжджає близько 9 мільйонів українців, в той час як постійно живуть та працюють в інших країнах понад 3,2 мільйони громадян України.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева на церемонії запуску проекту «Інклюзивний ринок робочих місць в Україні», передає «Інтрефакс-Україна».

За словами Реви, на сьогодні українська еміграція має здебільшого сезонний характер, тому більша частина тих українців, що виїжджають на заробітки закордон, повертається назад.

Крім цього, Рева зазначив, що однією з найбільших проблем ринку праці в Україні є високий рівень безробіття серед молоді та внутрішньо переміщених осіб, а також «тіньова» зайнятість громадян.

Раніше в «Центрі економічних стратегій» повідомляли, що з 2001 року близько 6 мільйонів українців мігрувало закордон.

Раніше повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України

У Мінсоцполітики пропонували нараховувати трудовий стаж українським мігрантам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштаби трудової міграції в Україні загрожують економічному розвитку.

Також у Нацбанку змінили методологію розрахунку обсягу переказів українських заробітчан. Згідно з новими розрахунками у 2017 році він склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Польський уряд анонсував спрощення умов працевлаштування українських трудових мігрантів та готує нову міграційну політику.

Поділитись: