Така «націоналізація» ставить під загрозу осіб, які працюють в і так небезпечних умовах – в металургійній і гірничо-видобувній сферах.

Управління верховного комісара ООН з прав людини стурбоване введенням так званого «зовнішнього управління» на приватних підприємствах на непідконтрольних Україні територіях, яке було оголошене 10 лютого 2017 року.

Про це йдеться у 17-му звіті Управління верховного комісара ООН щодо порушення прав людини на сході України.

За словами спостерігачів, така «націоналізація» ставить під загрозу осіб, які працюють в і так небезпечних умовах – у металургійній і гірничо-видобувній сферах.

«Захоплення приватної власності в контексті збройного конфлікту може вважатися воєнним злочином мародерства», – йдеться у звіті.

Також представники місії ООН з прав людини висловлюють застереження щодо «блокади Донбасу», організованої колишніми учасниками добровольчих батальйонів «Айдар» та «Донбас».

«Це загрожує критично важливій цивільній інфраструктурі, враховуючи систему центрального опалення та енергопостачання в східних, а потенційно й південних і центральних областях України, а також загрожує позбавленням зайнятості та засобів до існування щонайменше 300 тисячам осіб по обидва боки від лінії зіткнення», – йдеться у звіті Управління верховного комісара ООН з прав людини.

Дивіться і читайте повну версію інтерв'ю голови Моніторингової місії ООН з прав людини Фіони Фрейзер о 20:00 на сайті Громадського.

1 березня у «ДНР» та «ЛНР» заявили про «націоналізацію» усіх українських підприємств. А 2 березня в «ДНР» опублікували список із 43 «націоналізованих» підприємств.

5 березня в Адміністрації президента України заявили, що проти можливих «власників» «націоналізованих» бойовиками підприємств можуть ввести санкції ЄС.

Крім того, заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв у інтерв'ю Громадському розказав, «блокада Донбасу» заважає введенню нових санкцій ЄС.

15 березня РНБО заборонила рух вантажів через лінію зіткнення на Донбасі.  Кабінету Міністрів України доручено невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на економіку та бюджет країни та вжити заходи щодо їх мінімізації.

Окрім того, Порошенко заявив, що заборона руху вантажів на Донбасі діятиме до повернення захоплених бойовиками підприємств.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: