Науковці не знайшли ознак життя на марсіанському метеориті віком 4 млрд років. Хоча раніше таке припускали

Американські науковці не знайшли на марсіанському метеоритів, якому вже чотири мільярди років, ознак життя, яке коли—небудь існувало на Червоній планеті. Ще 25 років тому інші вчені заявляли, що, схоже, живі організми залишили органічні сполуки в породі.

Відповідне дослідження опублікували у Science, пише The Guardian.

Метеорит Allan Hills 84001, який важив 2 кілограми, знайшли у 1984 році в Антарктиді. Вважається, що йому 4 мільярди років — і це робить його одним із найстаріших марсіанських метеоритів коли-небудь знайдених.

У 1996 році команда вчених NASA оголосила, що органічні сполуки в породі, схоже, залишили живі організми. Частина науковців скептично сприйняла таку заяву. Тепер же команда дослідників під керівництвом Ендрю Стіла з Університету Карнегі заявляє, що органічні сполуки утворились внаслідок хімічної взаємодії води та мінералів.

У метеориті знайшли багаті на вуглець сполуки. За даними вчених, вони утворились внаслідок того, що солона вода текла через породу упродовж тривалого періоду: наприклад, підземні води на Марсі могли протікати через тріщини й утворити там крихітні кульки вуглецю. Дослідники переконані, що органічні сполуки утворилися ще тоді, коли метеорит був частиною Марсу, а не після потрапляння каменя на Землю.

Тож команда Стіла виключає, що органічні сполуки на метеориті утворили саме живі організми. Менше з тим, учені зазначають, що хімічні сполуки могли стати передумовою їхнього виникнення — проте наразі немає доказів того, що на Марсі коли-небудь існувало життя.

Єдиний спосіб довести, чи існувало там життя, на думку вчених, — доправити на Землю кам'яні породи планети. Марсохід NASA «Винахідливість» вже зібрав декілька зразків і має привезти їх на Землю приблизно за 10 років.

Торік команда американських науковців припустила, що життя на Марсі не виникло через розмір планети.