Науковці припустили, чому на Марсі не розвинулось життя. Схоже, усе через розмір планети

Попри те, що на Марсі під ґрунтом існують солоні озера та сліди води, науковцям не вдається знайти рідку воду на поверхні планети. І міжнародна команда вчених, схоже, з’ясувала, чому так.
Дослідження опублікували у PNAS, передає Університет Вашингтона в Сент-Луїсі.
Науковці з Чехії, Німеччини, Швейцарії та США проаналізували зразки марсіанської породи. Вони використали стабільні ізотопи калію, щоб оцінити наявність та розподіл летких речовин, до яких входить і вода.
Вони виявили, що під час формування Марс втратив більше летких речовин, ніж Земля, але, наприклад, менше ніж Місяць. А це, на думку вчених, сталося через розміри планети.
«Дослідження показує, що існує обмежений діапазон розмірів для планет, які здатні утримувати достатню кількість води для розвитку життя на поверхні», — сказав Клаус Мезгер, один із дослідників.
На думку вчених, Марс занадто малий, щоб тривалий час утримувати велику кількість води — саме тому на планеті не змогли розвинутися складні форми життя.
Дослідники вважають, що надалі астрономи мають звертати увагу на розміри планети, коли шукатимуть нові космічні об'єкти, придатні для життя.
Нагадаємо, рік тому науковці знайшли на Марсі систему підземних озер, але є сумніви щодо їхньої здатності залишатись у рідкому стані.
- Поділитися: