Представників Національного агентства з питань запобігання корупції не допустили на державне підприємство Енергоатом для проведення позапланової перевірки. Це перший випадок в практиці Нацагентства.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Ми звернулися за коментарем до Енергоатому, відповідь очікуємо.

У НАЗК зазначають, що вони отримали низку повідомлень про можливі порушення на Енергоатомі від громадських організацій, народних депутатів, фізичних осіб та ЗМІ. Тому розпочали антикорупційну перевірку підприємства.

Водночас фахівців Нацагентства «просто не пустили на територію компані», кажуть у відомстві. Відтак НАЗК склало акт про недопуск до перевірки, який підписав т.в.о. президента підприємства Петро Котін. Тепер йому внесуть відповідний припис.

У відомстві додають, що у разі повторного недопуску складуть адмінпротокол про невиконання законних вимог НАЗК.

Наголошують, що це перший випадок, коли НАЗК не допускають до проведення перевірки. Зважаючи на це, припускають, що на підприємстві існують системні порушення в організації роботи щодо запобігання корупції.

«Прояви цих порушень можуть впливати на інтереси 35 тисяч працівників цього підприємства та безпеку всієї галузі атомної енергетики», — додали у відомстві.

Чому НАЗК прийшло з перевіркою?

Не відомо. Однак 14 серпня у Центрі економіко-правових досліджень повідомили, що НАЗК вирішило призначити позапланову перевірку на Енергоатомі саме за їхнім зверненням. Деталі вони не вказали.

А ще раніше, 16 липня, вийшов матеріал журналістів програми «Схеми: корупція в деталях», де згадали Енергоатом. Там йшлося про те, що Центренерго заробляє мільярди гривень на енергетичному ринку коштом використання виробничих потужностей атомних електростанцій, чим завдає збитків державному Енергоатому й іншим учасникам ринку.

Енергоатом — оператор усіх чинних атомних електростанцій в Україні, забезпечує понад 50% генерації електроенергії в країні.

Поділитись: