ENRU

НАЗК почало перевірку декларацій депутата Дейдея

Національне агентство по запобіганню корупції початок повну перевірку електронних декларацій представника парламентської фракції «Народний фронт» за 2015 і 2016 роки.

Таке рішення прийняли на засіданні агентства, передають «Українські новини».

Перевірку почали на підставі даних, отриманих від Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, Дейдея звинувачують в незаконному збагаченні на суму майже 5 млн грн.

У кінця травня очільник Генпрокуратури Юрій Луценко заявив, що під час перевірки електронних декларацій його відомство, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро підготували подання до Верховної Ради на зняття депутатської недоторканності з Євгена Дейдея.

За словами Луценка, прокуратура вбачає ознаки незаконного збагачення в діях народного депутата. Також повідомлялося, що слідство володіє фактами для оголошення підозри народному депутату Євгену Дейдею, але не передачі справи до суду. Слідство вважає, що всі законні джерела надходжень депутата складають 1,4 мільйони гривень. Однак, вартість набутого майна становить 6,3 мільйони гривень.

3 липня регламентний комітет парламенту визнав необґрунтованим подання генпрокуратури на зняття недоторканності з Дейдея. Однак його все ж внесли на розгляд Верховної Ради спікером Андрієм Парубієм. 11 липня Верховна рада не підтримала рішення про зняття недоторканності та дозвіл арешту Дейдея.

Наступного дня, 12 липня, Дейдей, судячи з посту у Facebook, вирішує поїхати до Авдіївки. А 13 липня, під час останнього сесійного дня в парламенті напередодні літніх канікул, коли в Ради точилися суперечки щодо ухвалення змін до держбюджету, Дейдей повідомляв, що вже перебуває в Авдіївці. Увечері 14 липня близько 20:00 депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук написав у Facebook, що Євгена Дейдея поранено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поранення депутата Дейдея під Авдіївкою: факти і протиріччя.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram