Національне агентство з питань протидії корупції направило до Національної поліції України матеріали щодо 5 виборчих фондів кандидатів у президенти України, які брали участь у першому турі виборів. Ці кандидати не повернули до бюджету близько 3,8 мільйона гривень.

Про це повідомила членкиня НАЗК Наталія Корчак.

Зокрема, матеріали до поліції направили на розпорядників виборчих фондів Юрія Кармазіна, Віктора Кривенка, Євгена Мураєва, Ігоря Смешка та Віталія Скоцика.

«Матеріали щодо можливих ознак кримінального правопорушення НАЗК направило за фактами виявлених порушень у здійсненні добровільних внесків до виборчого фонду кандидатів та дій розпорядників фондів, які «закривають» очі на вимогу закону відмовитися від внесків і перерахувати кошти до бюджету», — повідомила Корчак.

За її словами, всім розпорядникам виборчих фондів повідомили, що добровільні внески вони здійснюють з порушенням умов закону, однак кандидати не виправили ситуацію та не внесли частини своєї застави для участі у виборах належним чином.

Зазначимо, що мова йде про заставу для участі у виборах президента України, розмір якої складає 2,5 мільйона гривень.

Напередодні першого туру виборів у НАЗК заявляли, що виявили помилки у заповненні декларацій всіх кандидатів, які брали у ньому участь.

За результатами підрахунку 100% протоколів з мокрими печатками, до другого туру виборів президента України проходять Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Голосування відбудеться 21 квітня 2019 року.

Поділитись: