У другий тур президентських виборів ідуть комік Володимир Зеленський та чинний президент Петро Порошенко. Про це за підсумками опрацювання 100% протоколів з мокрими печатками оголосила Центральна виборча комісія, передає кореспондентка Громадського.

Відтак, у першому турі президентських виборів переміг шоумен Володимир Зеленський, з нього проголосували 5 мільйонів 714 тисяч виборців (30,24%).

За Петра Порошенка — віддали голос 3 мільйони 14 тисяч громадян (15,95).

Юлія Тимошенко, яка посіла третє місце на виборах, отримала понад 2 мільйони 532 тисячі голосів (13,4).

Оскільки у першому турі жоден з кандидатів не набрав більше половини голосів виборців, ЦВК оголосила другий тур, до якого проходять Володимир Зеленський та Петро Порошенко.

«За результатами голосування у день виборів президента України жоден кандидат не одержав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні... а отже жоден кандидат не обраний президентом України, що є підставою для прийняття ЦВК рішення про проведення повторного голосування», — оголосила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня.

За даними ЦВК, у голосуванні в першому турі взяли участь 8 893 864 виборців. 224 600 бюлетенів, які видали виборцям, визнали недійсними.

Найменшу кількість голосів у першому турі президентських виборів набрав екс-голова ДФС Роман Насіров — 2 579 голосів.

Сліпачук наголосила, що кандидати у президенти, які не пройшли до другого туру, можуть звернутися до суду з оскарженням результатів. «Вони мають таку можливість. Але ми вважаємо, що перспектив оскарження немає», — зазначила глава ЦВК.

Вона додала, що дебати мають проводитися на Суспільному. Їх оплачує держбюджет, розпорядник цих коштів ЦВК.

Чинний глава держави, кандидат у президенти Петро Порошенко погодився на озвучені Володимиром Зеленським умови проведення дебатів, зазначивши, що готовий дебатувати на 70-тисячному стадіоні «Олімпійський».

Суспільний мовник почав домовлятися за проведення дебатівміж кандидатами в президенти Володимиром Зеленським і Петром Порошенком на стадіоні «Олімпійський».

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: