НАЗК склало два протоколи на «слугу» Куницького, бо він готував депутатські звернення у власних інтересах
Національне агентство з питань запобігання корупції надіслало в суд два протоколи щодо депутата від «Слуги Народу» Олександра Куницького. Він розсилав депутатські звернення в установи в інтересах пов’язаного з ним бізнесу.
Про це в агентстві повідомили у відповідь на запит «Радіо Свобода».
Протоколи склали через надсилання Куницьким депутатських звернень 17 вересня 2019 року до Держбюро розслідувань та до «ДТЕК Київські електромережі» 11 вересня 2019 року. У них «порушувались питання, що становили його приватний інтерес».
Так, Куницький порушив ч. 2. ст. 172-7 Кодексу про адмінпорушення — вчинення дій чи ухвалення рішень в умовах реального конфлікту інтересів. За це загрожує штраф від 3400 до 6800 грн та внесення до реєстру осіб, які вчинили корупційне правопорушення.
Депутат також надав пояснення агентству. Видання зазначає, що їхня суть «полягала у невизнанні ним своєї вини у вчиненні адміністративних правопорушень».
Що передувало?
Журналісти програми «Схеми» в липні 2020 року повідомили, що Олександр Куницький використовує депутатський мандат в інтересах приватного бізнесу. За словами розслідувачів, депутат не приховував свою причетність до бізнесу та раніше публічно виступав від його імені.
Так, Куницький як депутат допомагав просувати інтереси «Автоентерпрайз» — харківської групи компаній, що займаються імпортом електрокарів з-за кордону та виготовленням і встановленням зарядних станцій для них.
У депутатському зверненні до голови Держбюро розслідувань у вересні 2019-го Куницький скаржився на дії слідчих Державної фіскальної служби — вона розслідує ухиляння від сплати податків групою компаній «Автоентерпрайз» та помічником депутата Дмитром Ніконовим. Як зазначили «Схеми», наступного дня після звернення ДБР відкрило кримінальне провадження проти податківців.
У зверненні до «ДТЕК Київські електромережі» Куницький як депутат цікавився можливістю встановити електрозарядну станцію біля будинку на Печерську в Києві, де він орендує квартиру. До звернення про встановлення зарядної станції біля свого будинку він додав технічний паспорт на зарядний пристрій виробництва харківського ПП «Автоентерпрайз».
- Поділитися: