Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку декларації народного депутата від фракції «Опозиційна платформа — За життя» Іллі Киви. У ній він, серед іншого, вказав, що заробив 1,2 млн гривень за здачу в оренду ями для відходів на Полтавщині.

Як повідомляє НАЗК, моніторинг способу життя Киви розпочали на підставі звернень громадян, а також матеріалів у засобах масової інформації.

Також НАЗК перевірять декларації ще шести посадовців: депутатів місцевих рад та начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції Олександра Гринчака.

Що не так із декларацією Киви?

Журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info у липні 2020-го встановили, що Ілля Кива заробив 1,2 мільйона гривень за рік на здачі в оренду жомової ями на Полтавщині. Крім того, депутат мешкає в незадекларованому помешканні в центрі Києва. Сам Кива пояснив, що в помешканні живе його подруга, з якою в них «спільний секс».

Крім того, народного депутата постійно супроводжують чоловіки в екіпіруванні, схожі на представників охорони. Утім ані помешкання, ані оренда послуг приватної охорони не показані в декларації Киви. Автомобілі, якими пересуваються начебто охоронці Киви, не зареєстровані в базі даних Міністерства внутрішніх справ.

Поділитись: