У Києві вдень 25 серпня відбулася сутичка між представниками «Національного корпусу» та членами громадської організації «Патріоти — За Життя» Іллі Киви, народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя».

Про це розповіли керівник центрального штабу «Нацкорпусу» Максим Жорін, керівник регіонального напрямку «Патріотів — За життя» Олег Ширяєв і сам Ілля Кива. Утім версії сутички в обох відрізняються.

Що кажуть у Нацкорпусі?

За словами Жоріна, кілька ветеранів полку «Азов» проходили повз готелю «Дружба», після чого з боку паркування в них почали стріляти: «Жодної розмови, жодної сутички, жодної бійки абсолютно не відбувалося. Просто по людях почали стріляти».

Далі «азовці» вступили в сутичку з нападниками. Ті почали тікати, «гублячи зброю, особисті речі, людей і все на світі». Зокрема, вже згаданий Ширяєв залишив на місці стрілянини мобільний телефон.

Як сказав Жорін, «азовці» затримали двох людей і передали їх поліції. Одного з «азовців» поранили в руку й ногу, але його життю нічого не загрожує. Водночас керівник штабу «Нацкорпусу» каже, що на місці події його не було.

«Вперше відбувся збройний напад на ветеранів, організований тітушками, гопніками Іллюші Киви. Він закінчився для них фіаско: побитими обличчями, затриманнями в поліції, втраченою зброєю та все інше. Але це небезпека для українців», — заявив Жорін.

Що каже Кива і його «патріоти»?

Своя версія подій є і в Ширяєва з Кивою. Ті кажуть, що це «Нацкорпус» здійснив збройний напад на «Патріотів — За життя». А сам Ширяєв назвав це спробою його вбити — начебто не першою.

«Їх прийшло 30 людей, ми були втрьох біля готелю, де ми проживали. Вона там на своїх гівнопабліках пишуть: я напав, а де здоровий глузд? Напав де? Біля готелю, в якому на той момент мешкав?» — так описав події 25 серпня Ширяєв.

Кива ж назвав дії «Нацкорпусу» «черговою провокацією» проти «членів моєї команди». «Знову напали натовпом, намагалися його [Ширяєва] вбити, вкрасти», — каже депутат.

Джерело ж видання «Обозреватель» стверджує, що конфлікт узагалі виник через паркування автомобіля, а на місці події правоохоронці не знайшли відстріляних гільз.

Хто такий Ширяєв і чому на нього начебто могли напасти?

Олег Ширяєв у 2014-2015 роках очолював роту Нацполіції «Східний корпус». У 2018-му його затримали правоохоронці за начебто спробу рейдерського захоплення підприємства на Харківщині, назвавши Ширяєва ексбійцем «Азову». Тоді ж «Азов» спростував свій зв'язок із Ширяєвим.

А кількома місяцями пізніше чоловік заявив про побиття членами «Нацкорпусу» в Харкові — начебто через те, що він пішов із «Азову». У «Нацкорпусі» тоді цю інформацію спростували, сказавши, що в Ширяєва в Харкові «ворогів дуже багато».

У серпні 2020-го Ширяєв став керівником регіонального напрямку «Патріотів — За життя», заснованого депутатами «ОПЗЖ» Іллею Кивою та Віктором Чорним. За їхніми словами, рух «об'єднує людей, які хочуть повернути мир, порядок і повагу до героїчного минулого України».

Поділитись: