Очільники Національного банку та Кабінету міністрів України провели зустріч, під час якої обговорили підготовку до запуску програми дешевих кредитів для бізнесу та ризики, пов’язані з ймовірним пожвавленням іпотечного кредитування.

Відповідна зустріч між Нацбанком та Кабміном відбулася 27 січня, повідомляють у прес-службі НБУ.

Як зазначається, Нацбанк пообіцяв сприяти урядовій програмі кредитів під 5-7-9% річних для малого та мікробізнесу.

«Програма допоможе усунути із найсуттєвіших бар'єрів для розвитку бізнесу — високі ставки по кредитах. Програма має важливе значення для країни — розвиток малого бізнесу є драйвером для швидкого, стійкого та інклюзивного економічного зростання», — зазначають у Нацбанку.

Крім цього, там зазначають, що великі українські банки планують наростити обсяги іпотечного кредитування. Однак у Нацбанку бачать у цьому низку ризиків через не вирішені юридичні проблеми.

«Без вирішення юридичних та інфраструктурних питань зростання іпотечного кредитування може призвести до формування «цінової бульбашки», що може стати джерелом ризику для фінансової стабільності. Щоб цього не сталося, слід впорядкувати ринок первинної житлової нерухомості, зокрема шляхом чіткого дотримання Державних будівельних норм, впровадження працюючих генпланів міст, забезпечення прозорості ринку та захисту прав інвесторів», — додають у Нацбанку.

Нагадаємо, що зустрічі між Нацбанком та Кабміном стали регулярними. Зокрема, під час попередньої такої зустрічі обговорювали просування України у програмі МВФ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile