УКРАЇНА

НБУ планує восени запустити систему дистанційної ідентифікації для отримання адмінпослуг

УКРАЇНА/НБУ планує восени запустити систему дистанційної ідентифікації для отримання адмінпослуг
Зберегти
Вигляд

Національний банк України розробив проект національної системи дистанційного ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID для отримання адміністративних послуг в електронному режимі.

Як це повідомляється на сайті НБУ, наразі система функціонує у тестовому режимі.

«Національний банк України запрошує банківську спільноту, громадськість та органи виконавчої влади долучитися до публічного обговорення регулювання системи дистанційної ідентифікації клієнтів банків BankID», - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, отримання таких послуг буде проводитись на державному порталі адміністративних послуг https://poslugy.gov.ua та інших порталах органів виконавчої влади.

«Користуючись цією послугою, клієнти банків України зможуть уникати довгих черг та складних процедур при отриманні адміністративних послуг від держави, їх можна буде отримати в онлайн-режимі», - наголошується в повідомленні.

Крім того, BankID надає рівні можливості для гравців банківської системи: центральний банк не буде зберігати отримані дані про клієнтів банків або використовувати їх в комерційних цілях.

Згідно з повідомленням, BankID допоможе в розвитку електронного урядування в Україні, єдиної національної системи ідентифікації громадян і підприємств, а також буде сприяти прозорості виконавчої влади та боротьбі з корупцією.

У НБУ відзначили, що в розвинених країнах світу BankID широко використовується для спрощення процесу отримання адміністративних послуг громадянами: подібний сервіс існує в Швеції, Норвегії, Фінляндії, Естонії, Латвії та інших країнах Європи.

Пов`язані новини