У Національному банку України рекомендували українцям, які мають кредити, але через карантин не мають можливості їх обслуговувати, звертатися до банків для оформлення «кредитних канікул».

«Якщо не можеш сплачувати свій кредит, звернися до банку, і він відтермінує повернення кредиту на час карантину. Банк не спише твій борг, але відстрочить погашення кредиту на деякий час», — повідомили у Нацбанку.

На час кредитних канікул банк не буде нараховувати пеню та штрафи за те, що позичальник не вчасно заплатив обов'язкові платежі за кредитом. Водночас заплатити всі ці платежі все ж доведеться, але пізніше.

Невиплата платежів за кредитом на час «кредитних канікул» не повпливає на кредитну історію позичальника.

Напередодні в НБУ повідомляли, що кредитні канікули надають близько 10 українських банків.

Зазначимо, що у Національному банку напередодні констатували, що кредитні канікули не означають, що на кредит позичальників не нараховуватимуться відсотки. Цей режим передбачає, що обов’язкові платежі за кредитами можна перенести у часі. За прострочку платежів банк не буде штрафувати та накладати пені чи збільшувати відсоткові ставки.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації у всіх областях та продовжив дію карантину до 24 квітня.

Поділитись: