У Національному банку України повідомили, що кредитні канікули для бізнесу не діятимуть автоматично: клієнту потрібно буде звертатися до банку та обговорювати зміни умов кредитування та графіку погашення платежів.

Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова під час інтернет-брифінгу 27 березня.

«Ще раз наголошую, що кредитні канікули — це не про прощення боргів, а про відтермінування платежів», — заявила Рожкова.

Вона зазначила, що 26 березня НБУ запровадив постанову про кредитні канікули та надіслав до банків листи з роз’ясненнями щодо того, як використовувати цей інструмент.

«Наголошую, що кредитні канікули не діятимуть автоматично для всіх позичальників. Позичальнику у будь-якому випадку потрібно буде звертатися до свого банку», — додала Рожкова, зазначивши, що для отримання пільги у кредитуванні позичальникам потрібно надати докази того, що вони втратили доходи.

Вона зазначила, що розпочати кредитні канікули може не лише позичальник. Їх може ініціювати і банк, якщо побачить, що бізнеси масово втрачають доходи на тлі карантину.

Зазначимо, що у Національному банку напередодні констатували, що кредитні канікули не означають, що на кредит позичальників не нараховуватимуться відсотки. Цей режим передбачає, що обов’язкові платежі за кредитами можна перенести у часі. За прострочку платежів банк не буде штрафувати та накладати пені чи збільшувати відсоткові ставки.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації у всіх областях та продовжив дію карантину до 24 квітня.

12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закрила пасажирське авіасполучення. Також у Києві закрили усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Поділитись: