Національний банк України зберіг вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 50%.

Національний банк України зберіг вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 50%.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

На думку представників НБУ, дана вимога покликана забезпечити фінансову стабільність України та наразі не може бути скасованою.

До квітня 2017 року підприємства, що експортують товари та послуги чи отримують валютні кошти у своїй діяльності, були зобов’язані продавати 65% отриманої валютної виручки. Проте тоді цю норму переглянули та зменшили до 50%.

«Правління Національного банку вважає за необхідне залишити вимогу без змін, оскільки наразі вона залишається ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, важливою для підтримки стабільності на валютному ринку», — зазначають в НБУ.

Напередодні в НБУ внесли зміни до деяких постанов, які, зокрема, дозволили здійснювати купівлю та продаж валюти у електронній формі.

Також в НБУ запровадили інноваційний механізм переказу валютних коштів. Тепер такий переказ здійснюватиметься безпаперово.

Також в НБУ повідомили, що для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у середньостроковій перспективі, Україна має отримати ще щонайменше 2 транші Міжнародного валютного фонду у межах чинної програми — тобто до весни 2019 року.

Крім цього в НБУ попередили про основні найбільші ризики для банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що за словами очільника НБУ Якова Смолія, прибуття місії Міжнародного валютного фонду до Києва залежить від перегляду цін на газ для населення та узгодження дефіциту державного бюджету.

Поділитись: