УКРАЇНА

У Нацбанку попередили про можливі ризики для банківської системи

12 червня, 2018 16:48
УКРАЇНА/У Нацбанку попередили про можливі ризики для банківської системи
Зберегти
Вигляд
Національний банк України опублікував макроекономічні ризики банківській системі України, які можуть призвести до настання фінансової та економічної кризи.

Національний банк України опублікував макроекономічні ризики банківській системі України, які можуть призвести до настання фінансової та економічної кризи.

Про це йдеться у звіті про фінансову стабільність, передає прес-служба НБУ.

Зокрема, в Нацбанку вважають, що наразі зовнішньоекономічні умови сприяли стабільному розвитку банківської системи. Так, наприклад, зростали світові ціни на сировину, яку експортує Україна.

«Проте дедалі жорсткіша монетарна політика в США підвищує ризики відпливу капіталу з країн, що розвиваються. Реалізація цих ризиків може мати негативний вплив на фінансову стабільність в Україні», — зазначають в Нацбанку.

Крім цього, там уточнюють, що наразі кошти клієнтів (кошти на рахунках та депозити) складають близько 80% загальних зобов’язань банків. Проте мова йде про короткострокові депозити. А отже, на думку представників НБУ, у разі настання зовнішнього шоку (кризи) у банків просто не вистачить ресурсів для того, щоб розрахуватись зі своїми клієнтами та за залученими кредитами.

Також в НБУ занепокоєні якістю оцінки банками своїх ризиків.

«Низка банків недостатньо консервативно оцінює ризики за кредитами фізичним особам та має занадто оптимістичні оцінки дефолтів позичальників», — зазначають в Нацбанку.

Також в НБУ повідомили, що для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у середньостроковій перспективі, Україна має отримати ще щонайменше 2 транші Міжнародного валютного фонду у межах чинної програми — тобто до весни 2019 року.

Нагадаємо, що за словами очільника НБУ Якова Смолія, прибуття місії Міжнародного валютного фонду до Києва залежить від перегляду цін на газ для населення та узгодження дефіциту державного бюджету.

Раніше про необхідність підвищення цін на газ для населення повідомляв колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Також прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що вимога МВФ щодо цін на газ для населення залишається актуальною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що для отримання чергового траншу , Україна зобов'язалась виконати низку вимог. Зокрема, створити незалежний Антикорупційний суд, а також підвищити ціни на газ для населення до ринкового рівня та забезпечити рівень дефіциту бюджету на рівні 2,5%.

Пов`язані новини