Президент США Дональд Трамп написав листа до президента Туреччини Реджепа Ердогана, в якому закликав його «не бути дурнем» і припинити військову операцію в Сирії.

16 жовтня Трамп розповів журналістам, що він написав президенту Туреччини «дуже потужного листа з попередженням». Пізніше американське видання The New York Times опублікувало лист, про який, найімовірніше, і казав президент США.

«Розробімо гарну угоду! Ви не хочете нести відповідальність за вбивство тисяч людей, а я не хочу нести відповідальність за руйнування турецької економіки... Не підведіть світ», — пише Трамп Ердогану.

Він також зазначив, що командувач курдських Сил демократичної Сирії генерал Мазлум готовий вести переговори з Ердоганом і «готовий піти на поступки, на які вони б ніколи не пішли в минулому».

«Історія буде прихильно ставитися до вас, якщо ти вчиниш правильно і гуманно. Не будь жорстким хлопцем. Не будь дурнем! Я зателефоную тобі пізніше», — йдеться в листі.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці. У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.
  • 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Мирна весна» на півночі Сирії.
  • Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.
  • 13 жовтня, стало відомо, що армія Асада оголосила про перекидання військ на північ Сирії, аби зупинити наступ Туреччини.
  • 15 жовтня США запровадили санкції проти декількох турецьких міністерств та їхніх очільників.
Поділитись: