Лідер музичного колективу «BRUTTO», екс-соліст білоруської групи «Ляпіс Трубецкой» Сергій Міхалок під час концерту в рамках проведення Міжнародного фестивалю татуювання «Tattoo Collection 2015» у Києві, 23 травня 2015 року
Фото:

УНІАН

Протягом останнього тижня на підтримку білорусів, які вийшли на протести проти президента Олександра Лукашенка, вже висловилися артисти Республіки та інших країн. На цьому тлі досі зберігав мовчання Сергій Міхалок — фронтмен гуртів «Ляпіс Трубєцкой» і Brutto. Хоча під час Революції Гідності саме його пісні «Не быць скотам» і «Воины света» стали символами Майдану.

У коментарях до дописів на сторінках його проєктів вже назбиралося багато обурення та закликів нарешті висловитись на підтримку білорусів: «Ты ни при чем? Равнодушие убивает не хуже пули!», «Не будь скотом!», «Ляпис, если ты в заложниках, выйди на следующий концерт в зеленом!», «Сергей, беларусы любят ваше творчество! И нуждаются в вас сейчас, как никогда! Не оставайтесь в стороне, пожалуйста» тощо. Після цього опцію коментування на сторінках вимкнули.

Сам Сергій Міхалок від коментарів для ЗМІ відмовляється, нічого не пише про підтримку протестувальників і засудження дій режиму Лукашенка. Учора лиши з’явився допис із піснею «Родны Край», утім — знову без приміток.

Натомість 12 серпня в одеському клубі Ibiza відбувся концерт проєкту «Ляпіс 98» — це музична програма зі старими хітами гуртів «Ляпіс Трубєцкой» і Brutto. Клуб — на березі моря. Перед початком концерту місцева молодь організувала пікет біля входу до закладу. Приблизно десятеро людей стояли з плакатами на підтримку Білорусі та закликами до самого Міхалка не ігнорувати боротьбу свого народу з авторитарним режимом.

Клуб Ibiza є найбільшим літнім майданчиком для виступів зірок різного штибу: від електронних шоу музикантів зі світовим ім’ям до рок-концертів і виступів попзірок пострадянських країн. Ibiza також відома зривами концертів — наприклад, у 2014 активісти намагались завадити розпочати виступ Ані Лорак, а у 2017 — зірвали шоу Світлани Лободи й намагались перешкодити концертам російських зірок, які гастролювали також в окупованому Криму. Відтак мирний учорашній пікет особливого резонансу не викликав.

Початок заходу затримали на 2 години — замість заявленої 21:00 музиканти вийшли на сцену приблизно о 23:00. До цього часу публіка поводилась розслаблено. Більшість людей прийшла послухати «Ляпіс Трубєцкой», але дехто говорив, що все-таки чекає на Сергієві слова про підтримку Білорусі. На початку концерту кілька людей біля сцени скандували «Жыве Беларусь», однак решта присутніх на це ніяк не реагувала й продовжувала пити коктейлі. Жодних прапорів чи символіки Білорусі на концерті не було.

Сам Міхалок після першої пісні все ж таки висловився — запевнив, що пам’ятає про братів-білорусів, які, ніби воїни світла, змагаються з «дартом вейдером», і знає, що вони переможуть, адже навіть великого залізного слона можуть знищити малі терміти, котрі знайдуть невелику шпарину. Власне, це й усе, що сказав фронтмен гурту про протести в Білорусі.

«Я знаю, що мої брати-білоруси, які борються там, зовні, переможуть, як воїни світла розправляться з Дартом Вейдером, але я тут не для того, щоб пи**ти про політичні розклади, а для того, щоб співати пісні»

Сергій Міхалок

Авторка: Евеліна Ганська
Поділитись: