«Не думаю, що нині маємо говорити про план "Б"»: радник Байдена впевнений, що Конгрес ухвалить допомогу Україні

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван приїхав до Києва з неоголошеним візитом. В українській столиці він заявив, що переконаний — Конгрес затвердить допомогу для України.
Про це він сказав на пресбрифінгу з очільником Офісу президента Андрієм Єрмаком після перемовин двох посадовців, цитує «Суспільне».
Салліван наголосив, що президент Сполучених Штатів Джо Байден «щодня бореться» за ухвалення Палатою представників пакета на 60 мільярдів доларів для України, розповіли в Офісі президента.
«Я впевнений, що ми зможемо отримати сильну двопартійну підтримку при голосуванні Палати представників за допомогу Україні. Тому я не думаю, що ми маємо сьогодні говорити про план "Б"», — зазначив посадовець.
Водночас радник американського президента підкреслив, що питання схвалення допомоги Україні «вже зайняло дуже багато часу». Він додав, що не «робитиме прогнозів» про те, коли цей процес завершиться.
«Ми (США — ред.) віримо у вас. Ми віримо в те, що ви переможете. Що ви побудуєте світліше майбутнє для України, міцнішу демократію, стійку країну, яка буде здатна відбити майбутні агресії. Ми будемо вашим партнером в усіх цих вимірах. Також ви маєте вірити у Сполучені Штати. Ми були пліч-о-пліч із вами від початку цієї війни. Ми надали величезну підтримку. І продовжуємо робити це щодня в ті способи, у які ми можемо», — запевнив Салліван.
Він вважає, що між обома країнами, окрім військової співпраці, має бути також розвідувальна та економічна, дипломатія, робота над демократичними та економічними реформами. Салліван заявив, що успішність України в довгостроковій перспективі — у національних інтересах безпеки Сполучених Штатів.
Президент Володимир Зеленський розповів, що ввечері провів зустріч із Салліваном щодо оборонної взаємодії та спільних політичних цілей. Він назвав розмову «дуже змістовною» та «цілком конкретною».
Нагадаємо, у березні стало відомо, що через затримку фінансової допомоги від США Україна почала розглядати альтернативні сценарії фінансування військових потреб. Для цього існує не тільки «план Б», а і «план С».
Що з коштами від США?
Сенатори-демократи відстоювали законопроєкт, який включає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ ще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників.
Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Однак він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть включити пункт про заблоковані російські активи.
- Поділитися: