Світ / Європа

«Не тільки живий, але й веде розкішне життя»: у Франції заарештували українця, який сфальсифікував свідоцтво про смерть

Європол
Світ/Європа/«Не тільки живий, але й веде розкішне життя»: у Франції заарештували українця, який сфальсифікував свідоцтво про смерть
Зберегти
Вигляд
lead
Французька поліція з допомогою Європейського полійцеського управління неподалік від міста Діжон заарештувала утікача з України, якого підозрюють в корупції і міжнародному шахрайстві.

Про це повідомляє прес-служба Європолу.

Українця і його трьох спільників затримали 5 жовтня у власному замку і вилучили майна на 4,6 мільйонів євро. Крім замку, у власності затриманого були вінтажний автомобіль Rolls Royce Phantom та три картини Сальвадора Далі.

У січні 2018 року французька жандармерія (воєнізована поліція, ред.) почала розслідування щодо «підозрілого» придбання замку у регіоні Бургундії (регіон Франції, ред.) фірмою, зареєстрованою у Люксембурзі. Вартість замку склала 3 мільйони євро. Як з'ясувало слідство, компанія належала громадянину України, який перебував у міжнародному розшуку через підозру в корупції. Проте підозрюваному на той момент вдалось уникнути правосуддя завдяки сфабрикованому свідоцтву про смерть.

«На оперативній зустрічі французьких, українських та люксембурзьких представників в Європолі було встановлено, що підозрюваний не тільки живий, але і веде розкішний спосіб життя у Франції», — заявили в Європолі.

Ввечері 16 жовтня прокуратура Києва повідомила, що підготувала матеріали для екстрадиції українця, затриманого у Франції.

Як повідомили Громадському джерела у правоохоронних органах, йдеться про громадянина України Дмитра Малиновського.

У 2014 році Київський районний суд Одеси розглядав кримінальне провадження, в якому підозрюваним був Дмитро Малиновський. Його зокрема підозрювали у злочинах за статтями про шахрайство та підробку документів. Малиновський регулярно не з'являвся на засідання суду, а після припису про примусовий привід до суду, зник.

Малиновський зник за невідомих обставин наприкінці 2014 року. МВС України тоді оголосило його у розшук за статтями про шахрайство та підробку документів.

За даними «Української правди», Дмитро Малиновський 1982 року народження, був членом «Партії регіонів», директором Одеського представництва товариства з обмеженою відповідальністю КАМІА.

В Україні Малиновський фігурував у справі про розкрадання коштів Одеського припортового заводу. За даними МВС, його підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч.4 ст. 190 (шахрайство) КК України.

У кінці 2012 року Печерський райсуд Києва обрав Малиновському запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 429 тисяч 200 гривень.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини