Президент Білорусі Олександр Лукашенко порадив «не смикати» й «не ображати» владу — так він прокоментував прізвисько «Саша-три-відсотки», який виник після результатів онлайн-опитувань, за якими рейтинг чинного білоруського президента коливається в межах 3-6%.

Про це Лукашенко заявив під час зустрічі з представниками опозиції в Бресті, які протестували проти відкриття атомної станції. Відеозапис виступу Лукашенка транслював телеканал «Беларусь 1».

«Я вас про одне прошу — ви заспокойтеся… Ніхто владу сьогодні в Білорусі не замінить. І не тому, що ми її будемо посинілими пальцями втримувати, а тому, що переважна більшість — і ми знаємо, яка це більшість, ми просто не друкуємо ці соціологічні опитування. Це ви "Саша-три-відсотки" вже написали на майках. Ну ви хоч вірите, що в чинного президента 3%?», — заявив Лукашенко.

Він додав, що набере більше трьох відсотків рейтингу навіть в «альтернативній кампанії», вочевидь, маючи на увазі соцопитування.

«Не треба нас смикати і ображати. "Вусатий тарган", ще там щось. Я ще поки чинний президент. У жодній країні не дозволено ображати людей. Я ж нікого з вас особисто не образив», — додав він.

Нагадаємо, в Білорусі низка незалежних ЗМІ провели опитування на своїх сайтах, які показали, що рейтинг чинного глави держави 3-6%. Після цього Лукашенко отримав прізвисько «Саша-три-відсотки», а білоруським ЗМІ заборонили проводити подібні опитування.

Раніше в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича та низку інших критиків Лукашенка.

Після мітингів Лукашенко заговорив про «майданутих» у Білорусі, що влаштовують акції протесту, і заявив, що ніяких «майданів» у країні не буде. А ще прийняв рішення про відставку попереднього складу уряду і вже через день призначив новий.

Одного з конкурентів Лукашенка на виборах, Віктора Бабарика, арештували разом із сином Едуардом. Їм обом пред'явили звинувачення та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: