Президент Білорусі Олександр Лукашенко заговорив про «майданутих» у країні, що влаштовують акції протесту.

Акції протесту в країні Лукашенко обговорив з керівником Комітету державної безпеки (КДБ) Валерієм Вакульчиком, передає «БЕЛТА».

За словами Лукашенка, президент та КДБ мають найважливішу роль у «захисті незалежності та суверенітету» країни.

«Ми абсолютно знаємо цілі, які переслідують тут окремі вітродуї. Цілі нам зрозумілі: влаштувати нам "майданчик" (тобто «невеликий Майдан» — ред.) у переддень президентських виборів або в день виборів. Так вони планували. Хочу на цій зустрічі вас попередити і всіх, хто нас чує, усіх цих "майданутих" хочу попередити, що Майданів у Білорусі не буде», — сказав він.

Також Лукашенко закликав не проводити аналогії з Україною та Вірменією, мовляв, у країні з’явилися свої «зеленські та пашиняни» (йдеться про прем’єра Вірменії Нікола Пашиняна та президента України Володимира Зеленського).

Президент Білорусі вважає, що в його країні ситуація інша і таких людей немає. Самих Зеленського і Пашиняна Лукашенко вважає талановитими людьми, які є патріотами своїх країн.

«А деякі наші хочуть за копійку продати все, що було створене не тільки президентом Лукашенком, не тільки владою — народом було створене. Тому цього допустити не можна. Ще раз підкреслюю, "майданутим" цим кажу, що ми ніколи не допустимо дестабілізації ситуації в нашій країні», — наголосив він.

Нагадаємо, 31 травня в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: