Негода в Україні: знеструмлені 173 населених пункти, кияни масово зверталися до травмпунктів

Напередодні, 10 грудня, по всій території України фіксували погіршення погоди. Через мокрий сніг та ожеледицю на дорогах значно ускладнився рух. Негода продовжується і зранку 11 грудня.

Як повідомляють у Державній служби України з надзвичайних ситуацій, в Україні внаслідок ускладнення погодних умов залишилися без електропостачання 173 населені пункти в трьох областях: Київській (79), Житомирській (58) та Чернівецькій (36).

Рятувальники з посиланням на інформацію Служби автомобільних доріг повідомили, що станом на ранок 11 грудня транспортне сполучення на автошляхах державного та місцевого значення країни забезпечене, обмежень руху немає.

Для забезпечення проїзду від Служби автомобільних доріг залучали 1 183 працівників та 808 одиниць техніки. Підрозділи ДСНС провели буксирування 13 автомобілів і надали допомогу 29 громадянам. Від ДСНС залучали 29 рятувальників і 12 одиниць техніки.

За інформацією патрульної поліції Києва, учора станом на 20:00 відбулося 127 дорожньо-транспортних пригод.

Також учора в Києві 163 людини травмувалися через ожеледицю, яка утворилась під вечір внаслідок крижаного дощу: 150 дорослих і 13 дітей, повідомили нам у Департаменті охорони здоров'я КМДА.

За період негоди на автодорогах Київщини трапилися 72 дорожньо-транспортні пригоди різної складності, зокрема троє людей травмувалися, інформує патрульна поліція області.

Як рятують столицю комунальники?

За інформацією Київавтодору, 36 бригад із ручного прибирання впродовж ночі обробляли тротуари й зупинки громадського транспорту, сходи підземних і надземних пішохідних переходів. Сьогодні роботи продовжили.

Зазначають, що робота ускладнюється непростими погодними умовами, адже на посипану піскосоляну суміш намерзає новий шар льоду. Для обробки тротуарів використовують і механізовану техніку.

«Хідники біля кафе, ресторанів, магазинів зобов’язані обробляти самі підприємці. Тож закликаємо їх не нехтувати правилами доброустрою міста й виконати обробку протиожеледними засобами», — наголосили комунальники.

Загалом уночі працювала 301 одиниця спецтехніки й 36 бригад із ручного прибирання (272 працівники). До боротьби з ожеледицею залучали 4 тисячі двірників, уточнюють у КМДА. З початку негоди використали 2143,7 тонни солі, 99,6 тонни піскосоляної суміші та 258,3 тонни рідких хлоридів.

Яку погоду чекати?

В Україні у п'ятницю в окремих областях очікується дощ та ожеледиця, протягом доби — від 3° морозу до 2° тепла, повідомили «Укрінформу» в Українському гідрометцентрі.

«Уночі в Україні, крім півдня та сходу, мокрий сніг і дощ, подекуди ожеледь, удень у західних та Одеській областях дощ; на решті території без опадів… Температура в західних і південних областях удень 1-6° тепла, на півдні Одещини 7-12° тепла; на решті території протягом доби від 3° морозу до 2° тепла», — ідеться в повідомленні.

Також там прогнозують місцями ожеледицю на дорогах країни, крім півдня та сходу. Вітер — південно-східний, 7-12 м/с.

У Києві та області вдень 11 грудня буде без опадів. Вітер південно-східний, 7-12 м/с. У столиці температура протягом доби становитиме 0-2° морозу, на Київщині протягом доби — від 3° морозу до 2° тепла.

Що було вчора?

10 грудня по всій Україні різко погіршилася погода. Гідрометцентр України повідомляв про пориви вітру 15-20 м/с, туман та ожеледицю. По всій території України оголосили перший (жовтий) рівень небезпеки.

Удень ДСНС попередила про обмеження руху вантажного автотранспорту та автобусів на час обробки спецтехнікою дорожнього покриття у Київській і Житомирській областях. Обмеження вводили й для Тернопільської та Рівненської областей, та згодом його зняли.

Крім того, в Києві через ожеледь і низку аварій практично зупинився рух на десятках вулиць. А через льодяний охолоджений дощ літаки змушені були скасовувати посадки в аеропортах.

Що робити в таку погоду?

  • Будьте обережними та ходіть пішки, якщо можливо, а не використовуйте автотранспорт. Ще краще залишатись у негоду вдома.
  • Залиште машину в безпечному місці, де на неї нічого не впаде. Якщо ви все ж використовуєте автівку ㅡ пам'ятайте про швидкісний режим і дистанцію на дорогах. Не забувайте вмикати освітлення фар, рухайтеся спокійно.
  • Якщо ви пересуваєтеся пішки ㅡ уникайте небезпечних ділянок (похилих поверхонь, скрижанілих доріжок, сходинок, слизької плитки тощо). Рухайтеся повільно, тримаючи трохи зігнутими коліна. Не ховайте руки в кишені, а краще розведіть їх злегка в боки. При падінні намагайтеся напружити м'язи та постарайтеся впасти на бік. Не забувайте одягти зручне взуття з рельєфною підошвою.
  • Якщо ви все ж упали та відчули нудоту й біль у голові чи суглобах (навіть через деякий час) ㅡ терміново зверніться до лікаря.
Міністерство охорони здоров'я