Реанімаційний пакет реформ закликав президента Володимира Зеленського відмовитися від намірів розпустити парламент.

Про це йдеться в оприлюдненій коаліцією заяві.

Зеленського просять не розпускати парламент у неконституційний спосіб за відсутності для цього підстав. А власне парламент — поставити питання, чи є конституційним ймовірний указ Зеленського про розпуск Ради.

РПР зазначає, що існує три підстави для розпуску Ради президентом: не сформована за 30 днів коаліція, не сформований за 60 днів після відставки Кабмін, не розпочаті пленарні засідання впродовж 30 днів сесії. Єдиним імовірним випадком розпуску Ради РПР називає відсутність коаліції та неспроможність її сформувати за 30 днів.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення існування коаліції 17 травня, отже Рада має сформувати нову до 16 червня.

«У президента з’явиться конституційна підстава для припинення повноважень Парламенту VIII скликання лише після 16 червня і за умови нестворення такої більшості», — вказує РПР.

«Щоправда, така підстава для розпуску не може бути реалізована через обмеження права розпуску за 6 місяців до завершення строку повноважень Верховної Ради України», — додає коаліція.

Новообраний президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду. В Україні відбудуться дострокові парламентські вибори.

Поділитись: