Американські вчені виявили, що немовлята готові відмовитися від їжі, якщо помічають, що її потребує хтось інший. На думку вчених, це свідчить про зародження альтруїзму.

Про це передає CNN.

Науковці з Університету Вашингтона провели 2 експерименти з 19-місячничи дітьми. Під час першого експерименту діти були ситі, під час другого — голодні.

Дітей у першому експерименті розділили на дві групи: в одній дорослі нічого не робили, в іншій — взаємодіяли.

У двох групах дорослий сидів навпроти дитини та показував їй шматочок фрукту. Потім їжу кидали на тацю, до якої могла дістати лише дитина.

В одній групі дорослий намагався дотягнутися до фрукта. Як кажуть дослідники, понад половина дітей підіймала їжу з таці та передавала дорослому. У групі, де дорослий не був зацікавлений в їжі, лише 4% дітей підняли фрукт.

Другий експеримент провели у час, коли дітей зазвичай годували. Так, у групі, де дорослий вдавав, що теж голодний, 37% дітей віддавали йому фрукт, в іншій групі діти залишали їжу собі.

Вчені припускають, що діти намагаються бути корисними тим, хто цього потребує. Вони додали, що надалі потрібно вивчати вплив сім'ї на розвиток альтруїзму у дітей, зокрема, чи мають вони рідних братів і сестер.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile