Діти, які є єдиними у сім'ї, мають більш високий ризик ожиріння ніж ті, котрі мають братів чи сестер. Це, ймовірно, пов’язано з більш шкідливими звичками у харчуванні «самотніх» дітей у порівнянні з дітьми з багатодітних родин.

Про це йдеться у новому дослідженні американських вчених, пише CNN. 

«Попри те, що розмір вибірки був невеликим, і дослідження не могло встановити причину та наслідки, все-таки спостерігається цікавий момент, який нам потрібно краще зрозуміти», — сказала педіатриня Наталі Мут.

Науковий співробітник Центру біомедичних досліджень Університету штату Луїзіани Крахт Челсі пояснює такі результати у відмінній кількості приготування їжі та відсутності нездорового харчування.

«Коли у вас кілька дітей, ви готуєте дещо більше їжі. Так, у багатодітних родин більше їжі. Водночас, ці діти, ймовірно, вживають менше фаст-фуду», — припустив Крахт.

Мут запропонувала й іншу ймовірну причину, пов’язану, насамперед, з тим, що єдині діти в родині вживають більше їжі та вони менш активні, оскільки не мають з ким гратися.

Водночас, дослідники виявили, що матері, котрі мають одну дитину, більш схильні до ожиріння. 

«Ми знаємо, що ожиріння сильно пов'язані всередині сімей, тому таким чином цілком можливо пояснити різницю у цьому дослідженні», — сказала Мут.

За її словами, науковці наразі намагаються встановити точні причини таких результатів дослідження.

Педіатриня радить батькам, котрі мають одну дитину, запобігти появі у неї надмірної ваги, звертаючи особливу увагу на створення «здорових й активних домашніх умов».

Авторка : Вікторія Коломієць
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile