У Національному банку України, уряді та Верховній Раді доопрацьовують законопроєкт №2571, який має недопустити повернення націоналізованих банків колишнім власникам. На ухваленні цього законопроєкту наполягають у Міжнародному валютному фонді.

Про доопрацювання документа заявили під час зустрічі представників Нацбанку та уряду, яка відбулася 17 лютого, повідомляють у пресслужбі НБУ.

«Зокрема, не вщухає обговорення важливості ухвалення законопроєкту № 2571, над доопрацьованою версією якого триває робота представників уряду, НБУ та Верховної Ради. Також триває і діалог з МВФ», — повідомляють у Нацбанку.

Окрім недопущення повернення націоналізованого ПриватБанку Ігорю Коломойському, законопроєкт №2571 має розв'язувати проблему так званих «банків-зомбі» — збанкрутілих банків, які через суд скасували рішення НБУ про своє виведення з ринку.

Наразі до України приїхала місія з декількох експертів Міжнародного валютного фонду. Місія експертів має провести консультації з українськими урядовцями та представниками Нацбанку

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Наразі в Україні закінчується попередня програма МВФ stand-by: з передбачених трьох траншів з цієї програми Україна отримала лише один.

Поділитись: