Фінансовий комітет Верховної Ради вніс зміни в урядовий законопроєкт №2571, у якому пропонувалося заборонити повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Міжнародний валютний фонд, який вимагає ухвалення цього закону, виступив проти цих змін.

Про це повідомляє видання «Ліга.Фінанси», посилаючись на співрозмовників у фінансовому комітеті Верховної Ради та Національному банку України.

Зміни до законопроєкту, запропоновані Радою, стосуються саме процедури розгляду справ щодо націоналізованих банків, а також виплати компенсації колишнім власникам таких банків у разі, якщо суд визнає націоналізацію незаконною.

За даними видання, голова фінансового та податкового комітету Ради Данило Гетманцев вніс ці правки особисто. Ними він запропонував скасувати норму про те, що справи щодо збанкрутілих та націоналізованих банків мають розглядатися саме у Верховному суді (на цьому наполягали у Нацбанку).

Також депутат запропонував скасувати норму про те, що компенсацію ексвласникам націоналізованого банку у разі, якщо суд визнає таку націоналізацію незаконною, мають виплатити за підсумками доведених міжнародними аудиторами збитків.

Сам Гетманцев пояснив свої дії тим, що, на його переконання, норми законопроєкту суперечать Конституції України та посилюють позицію Національного банку.

За даними видання, змінений текст законопроєкту не підтримує МВФ. Для фонду законопроєкт про неповернення націоналізованих банків є однією з умов підписання нової кредитної програми з Україною.

Зазначимо, що напередодні президент України Володимир Зеленський вперше відкрито підтримав ідею ухвалення законопроєкту про неповернення ПриватБанку.

Наразі справи про націоналізацію ПриватБанку перенесли на невизначений термін. Все через те, що судові процеси, у яких Коломойський оскаржує націоналізацію банку, прив’язали до рішення Верховного суду у справі про визнання пов’язаними з банком особами родини Суркісів. 31 січня Верховний суд переніс цю справу на невизначений термін.

9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації.

Поділитись: